The Wheel of Time izle

The Wheel of Time 1.Sezon 3.Bölüm izle

A Place of Safety

Reklamı Geç 5 saniye kaldı...
Yorum mu yapmak istemiştiniz ?

Yorumlar

TheBone

Dizi de kim kiminle dost, kiminle düşman onu anlayabilsek bir de çok güzel olacak :D Yine güzel bir bölümdü, Ozan'ı dizide çokça görecekmişiz gibi geliyor nedense :)

Kamil89

Bölümlerin uzun olmasına rağmen dizi su gibi akıp gidiyor. Diğer iki bölüme göre biraz durağan bir bölümdü. Tabii her bölüm hareketli olması beklenemez.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Nynaeve'nin kolay lokma olmadığı belliydi. Barmen kız beni çok şaşırttı. Sürprizlerle dolu bir evren bizi bekliyor.

sedaackr

işler iyic kızışıyor bölümler nerdeyse 1 saat ama cabucak geçiyor sadece çok oyuncu var isim cok fazla ama güzel ilerliyor arayıcının efsanesi havası da var biraz

Howard The Duck

Bölüm yavaş bir işleyişe sahip olsa da baya baya iyiydi. Kitaplara uzun yıllardır haydan olan biri olarak havalara uçuyorum şu anda. Cuma hemen gelse de devam edebilsem keşke. Bölümde sevdiğim şeyler.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Karanlıkdostununun gelişini hiç görmedim. Kitapta da benzer bir sahne vardı doğru ama ikisini kafamda bağdaştıramadım her nedense. Onun dışında Thom harikaydı. Ozan pelerinini kısa bir süre de olsa görebildik. Böyle sadece kitapları okuyanların anlayabileceği göndermeler yapmaları çok hoş. Aiel'i gömerken peçesinden bahsetmesi, elinden çakardığı hançerleri ve bölümün en sonunda karanlık dostunu öldürmesi çok iyiydi. Ama en çok da söylediği şarkının Lews Therin hakkında olmasına sevindim ne yalan söyliyeyim. Lews açık ara favori karakterim bu evrende. Rüya sahnelerini de çok seviyorum umarım uyarlamaya devam ederler. Ve biz o iki alevli gözleri görmeye devam ederiz. Karanlığın Kalbi'ni
Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Nynave aynen Nynave olmuş (: Harika iş çıkarıyor hem oyuncusu hem senaristler. Lan'in oyuncusunu da ne kadar övsem az. Bu kadar az şey söyleyerek bu kadar çok şey anlatmak kolay iş değil. Mat de harika uyarlanmış bence. Kitaptaki ailesinin dizide değiştirilmesi karaktere yeni ve derin bir kişilik katmış. Bulunduğu her sahneyi çalıyor. Aktorünün ilk sezondan sonra diziden ayrılmasını çok daha sinir bozucu yapıyor bütün bunlar. Rand'in ve Egweyne'nin aktarılma şeklini çok seviyorum ikisinin de oyuncuları muhteşem.
Sevmediğim şeyler
Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Perrin'in karakteri ve Tenekecilerin tanıtımı. Tenekicilerin tanıtımı ucuzdu ve doğru hissetirmedi. Perrin'in kitaplarsa iç konuşmalar ile yansıtıldığını biliyorum ama hem ilk bölümün aceleye gelmesi hem kendi karısını öldürmesi hem sahnedeki donukluğu falan acayip derecede berbat bir çorba oluyor. Artı rüyasında kurtların karısını yemesi neydi öyle ya? Bakalım dizinin devamında nasıl işleyecekler karakteri
4. ve 5. Kitabı okuyanlar için güzel bir gönderme var. Çok bir spoiler sayılmaz ama yine de.
Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Mat ölü Aiel'in üzerinde taş bir köpek buluyor. Bu da ölen askerin Aiel'lerin taş köpekler klanından olduğu anlamına geliyor. Güzel bir detay.
Şimdi tüm seriden iki tane çok önemli spoiler vereceğim. Eğer 14 kitabın 14'nü de okumadıysanız sakın ha sakın buraya tıklamayın. Bakın tekrarıyorum çok ağır spoiler var burada. Dizi zevkinizi mahvedecek eğer bakarsanız. Uzak dur uzak dur uzak dur!
Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Karanlık dostu aynı Moridin/Ishamel'in ınandığı şeyleri söylüyordu.Çarkı kırmak, acıyı bitirmek falan. İki ihtimal var ya karanlık dostlarından bu inanşım yaygın olduğuna karar verdiler ya da bu kız direkt Ishamel'in altında çalıştığı için böyle. Malum rüyalarla iletişim kuran da o zaten. Kız da rüyalardan bahsetti. Thom Rand'in asıl geçmişi ile ilgili çok büyük bir ipucu verdi Aiel saçından bahsederken. Baya ince ve güzeldi o sahne. Bahsedeyim dedim.